Bu başlığımızda ilk olarak ürünlerin nasıl üretildiğini ele alacağız. İlk olarak el kırımı yapılan üründen başlayarak bilgiler vermek istiyoruz. Öncelikle bu ürünün üretiminde farklı ölçülerin istendiğini ve bu ölçülerde genelde küp olarak tercih edildiğini söyleyebiliriz. Bu kapsamda ürünlerin ebatları 6*6*6 , 8*8*8 ve 10*10*10 olarak tercih edildiğini ifade etmek isteriz.

Bu şekilde ürünlerin tercih edilmesi zeminde ürünlerin kullanımı yapılmasından kaynaklanmakta olup el ile üretilmesinden dolayı ebatları genelde küp şeklinde devam etmektedir. Bununla beraber bizler özel ölçülerinde üretimini yapmaktayız. Bundan dolayı andezit parke taşı üretiminde lider firma olarak gösterilmekteyiz. Üretimi yapılan ürünlerin üretilme şekilleri hakkında bizler kısa bilgileri sizinle paylaşacağız.

Öncelikle ürünler genelde şekilsiz ve düz bir yüzeyi olan ürünlerden tercih edilmektedir. Öncelikle bizler maden sahalarından çıkardığımız ham blokları kesime tabi tutarak üretimlerimizi gerçekleştirmekteyiz. Bu üretimlerde ifade etmek isteriz ki dikey ve yatay olarak kesimler yaparak üretimlerimizi gerçekleştirmekteyiz. Bu süreçte kalınlıkları sabit ancak genişliği farklı olan plakalar ortaya çıkmaktadır. Bu plakaların kırılması ile işe başlamaktayız. Bu kapsamda andezit parke bu şekilde üretime başlanmaktadır. Bizler bu plakaları paletlere koyarak kırılmak üzere ustaların önüne göndermekteyiz.

Bu şekilde plaklardan üretimi yapılan ürünlerin ifade etmek isteriz ki farklı alanlardan üretimi mümkündür. Bu ürünün diğer sık şekilde üretimi yapılması altlık dediğimiz alanlardan olmaktadır. Ham bloklardan üretimi yapılan plakların üretimi yapıldıktan sonra en altta kalan kısmı ise yine bu ürünün üretimi için sevk edilmektedir. Bu sevk ile en sık şekilde üretim yapılmaktadır. Bizler bu şekillerde el kırımı ürünlerin üretimi için ham madde ihtiyacımızı karşılamaktayız.

Öncelikle kalınlıkları sabit olan ürünlerin kırılması ile işe başlamak gerekirse ifade etmek isteriz ki ürünlerin sabit kalınlığı durdurarak ürünlerin üretimine destek verilmektedir. Bizler kesinlikle insan gücüyle üretim yapmamakta ve ürünlerin hepsini makine hidrolik basınçlı makine ile gerçekleştirmekteyiz. Makine üretimi ifade etmek isteriz ki kullanıcıya oldukça büyük avantajlar sağlamaktadır. Bunun nedeni andezit taşı ezilmeler olmamakta ve elmas kesiciye sahip makine keskin kıvrımlara sahip ürünlerin üretimini yapmaktadır.

Makineler ile kırımlar yapılması ürünler açısından ve uygulayıcı açısından oldukça büyük önem arz etmektedir. Bu avantajları kısaca belirtmek gerekirse andezit parke taşı net ölçülere yakın olmakla beraber elmas uç sayesinde net kıvrımları olmaktadır. Bu net kıvrımlar uygulamada büyük kolaylık sağlamaktadır. Üretimi yapılan ürünlerin bu şekilde olması ve sabit ebatlara sahip olması uygulamada avantajlar oluşturmakta ve sağlam alanların oluşmasını sağlamaktadır.

Ham blokların kesilmesi sonucunda en son kısmı olan altlıklardan üretimi yapılan ürünlerin üretimi ise altlıkların balyozlar ile kırılması ile başlamaktadır. Öncelikle ürünlerin elmas uçlara sahip balyozlar ile kırılmasıyla ürünlerin üretimine başlanmaktadır. Düzlem bir alana sahip altlıklar sabit on santimetre aralıklar ile kırılmakta ve boyları değişken olan on santimetre kalınlıklara sahip ürünler elde edilmektedir. Bu ürünler makineler yardımıyla kırılmakta ve küp şeklinde ürünler elde edilmektedir.

Bu şekilde klasik andezit parke taşı üretimi gerçekleşmiş olarak bizleri karşılamaktadır. Bizler bu şekilde üretimini yaptığımız ürünlerin sevkiyatlarını torbalara doldurarak yaptığımız gibi dökme şeklinde sevk etmekteyiz. Her iki durumda ürünlerin sevki güvenli olmakta olup torbalara dolması durumunda bizler torba ücretini temin etmekteyiz. Üretimi bu şekilde yapılan ürünlerin hakkında uygulaması hakkında bilgileri diğer başlığımızda ele alacağız.

Andezit Parke Taşı Uygulaması

Birçok doğal taşın kendi içerisinde uygulama biçimleri bulunmaktadır. Bu kapsamda bizler üretimini yaptığımız ürünlerin başında gelen andezit parke taşı uygulaması hakkında bilgileri bu başlığımızda sizler ile paylaşacağız. Öncelikle ifade etmek isteriz ki bu ürünün kullanım alanlarını inceleyerek işe başlamak bizlere yol gösterecektir. Bu kapsamda ilk olarak uygulama alanlarını inceleyelim.

Ürünlerin kullanım alanları boyutlarıyla orantılı olarak ilk başta araç yolları olduğunu ifade etmek isteriz. Bu durumun nedeni ürünlerin kalın olması ve darbe, basınç gibi unsurlar karşısında bozulmamasını gösterebiliriz. Bununla beraber ürünlerin Arnavut kaldırım gibi uygulamaları yapıldığı gibi kalın ebatlarda ürünlerden duvar yapılamasını görmekteyiz.

Öncelikle büyük bir çoğunlukla zemin kaplaması olarak kullanımı yapıldığını gözlemlemekteyiz. Bu ürünlerin zeminlerde kullanımı ile ürünlerin kaymaz yapısından yararlanmakta olup bununla beraber birçok avantajı yanında getirmektedir. Kolay onarım, kolay alt yapı tamiratı ve bununla beraber uygulama maliyeti düşük olması kullanıcılar açısından oldukça önemlidir. Bununla beraber ürünlerin beton türevli ürünlere oranla oldukça fazla dayanım göstermesi andezit parke için oldukça büyük avantaj sağlamaktadır.

Öncelikle el kırımı ürünler genelde araç kullanımı yapılacak yollarda kullanımı yapılmaktadır. Bu kullanım sırasında ürünlerin zeminleri mutlaka sıkıştırılması gerekmektedir. Bunun nedeni ürünlerin zeminle bağ kurmasından kaynaklanmaktadır. Bizler sıkıştırılmış zeminde ifade etmek isteriz ki kum dökülerek ürünlerin zemini düzlemek gerekmektedir. Bu düzleme işlemi ile ürünlerin yere çakma sureti ile ürünler uygulanmaktadır. Bu uygulama işlemi sonrasında ürünler aynı kotta dizilimi gerçekleşmektedir.

Bu dizilim sonrasında ürünlerin üzerine tekrar kum dökülerek bu kumun aralara girmesi sağlanmaktadır. Bu şekilde ürünlere oynama payı ve fırsatı verilmemektedir. Bununla beraber ürünler uygulama bittikten sonra silindir ile sıkıştırma işlemine tabi tutulması gerekmektedir. Bu sıkılaştırma işlemi ile ürünlerin kırılması ve bozulması kesinlikle meydana gelmemektedir. Bunun nedeni ürünlerin darbe dayanımı yüksek olması ve hiçbir şekilde deforme olmamasıdır.

Bununla beraber ürünlerin kaldırım olarak kullanımı yapıldığını ve yaya kullanımı yapıldığını ifade etmek isteriz. Bu kullanımlarda mutlaka bordür taşı kullanımı yapılmaktadır. Bu ürünün kullanımı ilk olarak yapıldığını ifade etmek isteriz. Öncelikle bordür taşı kullanımı yapılması ve ürünlerin sınırlandırması yapılması mutlaka gerekmektedir. Zemin ve arkasına atılan beton ile sıkışan bordür taşı kaldırım hem yüksekliğini hem de sınırlarını belirlemektedir. Ancak ifade etmek isteriz ki andezit parke taşı mutlaka bordür taşının kotundan yüksek olması gerekmektedir.

Bu durumun nedeni ise zamanla ürünlerin zeminlerinde çökmeler olmaktadır. Bu şekilde kullanımlarda çökme olması durumunda ürünler bordür taşından üste kalarak görevini yerine getirmektedir. Bununla beraber ürünlerin günümüzde kullanımı yapılarak dekoratif alanların oluşması sağlanmaktadır. Bununla beraber ürünlerin dış ortam koşullarına karşı dayanımlı olması ve hava şartlarından etkilenmemesi bizler için oldukça büyük önem arz etmektedir.

Kullanımı yapılan ürünlerin kimyasal madde karşı dayanım sağlanması, hava şartlarında deforme olmaması bizler için büyük avantaj sağlamaktadır. Bununla beraber kış aylarında kaymaz olması ve yaz aylarında ıslandığında tutunma yüzeyi olması avantaj sağlamaktadır. Kullanımı yapılan ürünler kesinlikle boya ve bakım gerektirmez. Kullanımı yapılan ürünlerin çökme yapmadan onarıma elverişli olması şehir hayatında avantaj sağlamaktadır.

Üretimini kendi fabrikalarımızda yaptığımız ürünlere %50 fiyat avantajı ile sahip olmak için hemen arayın.