Üretimini Yaptığımız Ankara Taşı İçin Fabrikamızdan Doğrudan Satışlar İle Minimum %50 Fiyat Avantajı İçin Hemen Bizi ARAYIN.

Birçok yapıda kullanımı yapılan ürünlerin her birini incelemeye başladığımızda ilk olarak ifade etmek isteriz ki her bir ürünün farklı kullanım alanları bulunmaktadır. Bizler bu kullanım alanlarını incelemeye başladığımızda ilk olarak ifade etmek isteriz ki doğal taşların en sık kullanılanı Ankara taşı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sayfamızda bu ürün hakkında bilgileri sizinle paylaşacağız. Üretimini yaptığımız bu ürünün ham maddesinden başlayarak uygulamasına kadar her şeyi tek elde toplayarak maliyetleri minimumda tutarak en uygun fiyatları müşterilerimiz ile buluşturuyoruz.

Bu ürünün kalitesini göz önüne aldığımızda ifade edebiliriz ki geçmişte yapılan veya kaplama olarak kullanımlarında ürünün kalitesi kendini göstermektedir. Bizler bunu en bilinen yapı olan ve asırlara meydana okuyan ilk ve şuanda kullanımı yapılan T.B.M.M binalarında ürünün kalitesine şahit olmaktayız. Bu yapıların kimisinde ürünler direk taşıyıcı olurken kimi durumlarda direk kaplama malzemesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Ortak nokta olarak ürünlerin kalitesini göstermek doğru olacaktır.

Geçmişten günümüze kadar birçok farklı alanda kullanımı yapılan ürünün ifade etmek isteriz ki farklı ebatlarda farklı kullanım alanlarında farklı şekillerde kullanımı yapılmıştır. İfade etmek isteriz ki ürünlerin kullanım alanlarına göre ebatlarının seçilmesi ve uygulamanın alana özgü bir şekilde yapılması gerekmektedir. Bu durumda Ankara taşı ömrü artacaktır. Doğru uygulamalar kaliteli ürün ile yapılması durumunda ürünlerin ömrü artacaktır. Bizler bundan dolayı kendi malzemelerimizi kendi ekibimiz ile uygulamalar yapmaktayız.

Üretimi yapılan ürünlerin birçok farklı özelliği bulunmaktadır. Bu özellikler kullanım alanının fazla olmasını sağlamakla beraber işlevini artırmaktadır. Öncelikle ürünlerin son zamanlarda tüf taşı ile karıştırılarak tüf taşını Ankara taşı gibi satışı yapıldığını gözlemlemekteyiz. Bu durum ise oldukça yanlış sonuçların çıkmasına neden olmaktadır. Özellikle son zamanlarda kayseri, Aksaray ve Nevşehir illerinde çıkarılan tüf taşları Ankara malzemesi gibi satış yapılmaktadır. İfade etmek isteriz ki tüf sıkışmış toprak parçası olup zeminde kısa sürede toprak olmakla beraber duvarda zamanla deforme olarak parçalanır. Bundan dolayı kullanım alanı sadece iç mekanlarda dekoratif amaçlı yapılabilir.

Üretimini yaptığımız ürünlerin nasıl üretildiğinden başlayarak nasıl uygulaması yapıldığına kadar birçok bilgiyi bu yazımızda anlatacağız. Yazımızda bilgiler alınacağı gibi daha detaylı bilgiler için hemen bizleri arayın.

Ankara Taşı Üretimi

Birçok alanda kullanımı yapılan bu doğal taşın üretimini elen almak için ilk olarak maden sahalarını inceleyerek işe başlamak daha doğru olacaktır. Bu kapsamda ilk olarak ifade etmek isteriz ki bizler işletmesini aldığımız maden sahalarını kademeli sistem ile işletmekteyiz. Bu işletimde iş makinelerin yardımıyla ürünler çıkarılmaktadır. Doğru çalışma yapılmasıyla çıkarılan tüm bloklar ürün gruplarına göre sınıflandırılarak fabrikalarımıza sevk edilmektedir. Bu şekilde ifade etmek isteriz ki ürünlerin fire payları ortadan kaldırılarak verimli üretim şekli ortaya çıkmaktadır.

Maden sahalarından çıkarılan ham bloklar bu noktadan sonra fabrikamıza sevk edilmektedir. Bu sevk işlemi le vinç yardımıyla ürünler kesilmek üzere büyük kesme makinelerine alınmaktadır. Bu kesim işlemi sırasında ürünler plaklar şeklinde kesilmekte ve istenilen ebatlara sahip olarak karşımıza çıkmaktadır. Öncelikle kesim makinesi dikey ve yatay kesim yapan iki bıçak ile çalışmaktadır. Bu bıçakların dik olanı ürünün genişliğini bize sağlarken yatay olan kalınlığını ortaya koymaktadır. Üretimi yapılan andezit taşı ürünlerinin boyları ise baş kesme makinesi ile son şeklini almaktadır. Bu noktadan sonra müşteri istekleri doğrultusunda farklı farklı makinelere gönderilerek farklı işlemeler yapılmaktadır. Bu işlemeler ürünlerin ham fiyatlarına ek olarak fiyatları kendiyle beraber getirmektedir.

Üretimi yapılan plakların bir basamak olması durumunda bizler profil işlemine tabi tutmaktayız. Bu işlemde minimum iki personel çalışmakta olup ürün kayıpları ve işleme maliyetleri ürün fiyatlarına dahil edilir. Diğer taraftan kumlama yada mucartalama işleminde ise yine minimum iki personel görev yapmakta olup ürünlerin yapımını farklı bir makine üstlenmektedir. Farklı bir işlem olan silim işleminde ise kullanımı yapılan personelin üç kişiye çıkması ek maliyetlerin oluşmasına neden olmaktadır. Farklı bir işlem olan çarpma taşı ise ürünlerin kırılması gerekmekte olup fire oranı artmakla beraber ürünün ham halinde minimum %50 si gitmektedir. Bu ise Ankara taşı fiyatlarına ek maliyet olarak ortaya çıkmaktadır.

Üretimlerini kısa şekilde anlattığımız ürünlerin hakkında daha kapsamlı bilgiler için sayfalarını takip ediniz. Üretimi yapılan tüm plakların sevkiyatları kesimleri kadar büyük önem arz etmektedir. Bu kapsamda ifade etmek isteriz ki bizler tüm ürünleri düzgün ve birbirinin üzerine basması mutlaka gerekmektedir. Bizler üretimi yapılan ve paletlere dizilimi yapılan tüm ürünleri mutlaka streç ile sarmakta ve ürünleri bağlamakta olduğumuzu ifade edebiliriz. Daha kapsamlı bilgiler için hemen arayınız.

Ankara Taşı Uygulaması

Üretimi yapılan ürünlerin uygulaması ürün üretimi kadar önemli bir durum olduğunu ifade etmek isteriz. Bu kapsamda ifade etmek isteriz ki bizler her bir alan için farklı özel durumların olduğunu ifade edebiliriz. Ancak üretimi yapılan Ankara taşı ürünleri için duvar kaplaması, zemin kaplaması, duvar yapımı ve mekanik kaplama gibi farklı uygulamaların olduğunu ifade edebiliriz. Bu uygulamaları kısa şekilde ele alacağız ancak ustalarında bu işte dikkatli ve özenli olması gerektiğini ifade edebiliriz.

Bu kapsamda ifade edebiliriz ki metrajların doğru olarak çıkarılması oldukça büyük önem arz etmektedir. Bizler bu kapsamda fire payı konularak metraj çıkarılması gerektiğini ifade ediyoruz. Diğer taraftan uygulaması yapılacak ürünlerin ebatları doğru olarak tercih edilmelidir. Bu şekilde hem ürünlerin maliyetleri düşürülecek hem de ürünlerin ömrü artacaktır. Uygulama yapılacak alanların gerekli zemini sağlaması mutlaka gerekmektedir. Bu ise bilgili olmakla ilişkilidir.

Uygulama yapılacak alanın bir duvar yapımı olması durumunda bizler mutlaka yağ harç kullanımının yapılmasını önermekteyiz. Bununla beraber taşıyıcı olacak taşların boyutları bizler için oldukça büyük önem arz etmektedir. Kullanımı yapılacak ürünlerin temellerinin iyi olarak atılması mutlaka gerekmektedir. İyi temel atılan ürünlerin zamanla çökmesi ve ayrılması gibi durumların yaşanmayacağını ifade edebiliriz. Diğer taraftan Ankara taşı bu sistemde oldukça büyük bir yalıtım malzemesi görevi üstlenmektedir. Bu malzemelerin kullanımı yapılan yapılarda nem rutubet olmaz iken yaz ayların serin kış aylarında bir o kadar sıcak alanlar bizleri karşılamaktadır.

Üretimi yapılan ürünler duvar kaplaması olarak kullanımı yapılacağı zamanlarda ise duvar yapısı ve kullanımı yapılan harcın kıvamı oldukça önemlidir. İfade etmek isteriz ki kullanımı yapılan harcın kıvamı çok sulu olması durumunda yada çok çimentolu olması durumunda sorunlar yaşanacaktır. Duvar yapısı ise kesinlikle pürüzsüz olmayacaktır. Mutlaka harcın tutunması için yüzeylerin olması gerekmektedir. Aksi durumda ürünlerin düşerek kayıplara neden olması anlamına gelmektedir. Bu durum ise Ankara taşı uygulamasında kullanılan harcın sorunu değildir. Çünkü bu harç mutlaka taşı tutar ancak duvarda tutunma yüzeyi bulamadığı için düşerek kayıplara neden olmaktadır.

Ankara Andezit Taşı

Birçok avantajı olan doğal taşların her biri için farklı kullanım alanları bulunmaktadır. Bizler bu başlığımızda üretimini yaptığımız bu ürünlerin başında gelen Ankara andezit taşı için ürünleri hakkında bilgiler vereceğiz. Öncelikle ifade etmek isteriz ki ürünlerin ham bloklarından üretimi yapılması durumunu diğer başlığımızda ele almıştık. Bizler üretimi yapılan tüm ürünlerin maddeler halinde ele alacağız.

İlk olarak ifade etmek isteriz ki ürünlerin her biri plaklar halinde üretimi yapılıyor olup ürünlerin işlevi ebatları ve bu ebatlara yapılan işlemeler ile meydana gelmektedir. Bu kapsamda yazımızı okuyarak sizlerde ihtiyaç duyduğunuz ürünlerin hakkında bilgiler alabilirsiniz. Ancak ifade etmek isteriz ki günümüzde en büyük sorun ürünlerin tüf taşı ham blokları kullanarak üretilmesidir. Bizler ifade etmek isteriz ki gerçek andezit taşı başkentimizde üretimi yapılan Ankara taşıdır. Diğer kayseri, Nevşehir ve Aksaray illerinde üretimi yapılan ürünler tüf taşı olup dış mekanlarda kullanımı uygun değildir.

Bu kapsamda ilk olarak bizler tüm ürünler gruplarını kısaca anlatmak gerekirse döşeme taşı, duvar taşı, harpuşta taşı, basamak taşı, limonluk taşı, şadırvan ve mezar taşlarını ele alacağız. Bu ürünlerin her biri için farklı işleme yapılarak ürünlerin oluşumu sağlanmaktadır. Her biri için farklı işlemeler yapıldığını ifade etmek doğru olacaktır. Bu kapsamda ifade etmek isteriz mucarta uygulamasını bir zemin taşına yapılabilir. Ancak aynı uygulama bizler harpuşta taşı uygun olmadığını ifade edebiliriz. Bundan dolayı doğru ürüne doğru uygulamalar yapılması oldukça büyük önem arz etmektedir.

Zemin kaplama taşı; bu ürünlerde ebatlar sınırlı olduğunu ifade etmekte fayda buluyoruz. Bu kapsamda ilk olarak bu ürünün kalınlığı minimum üç santimetre olarak kabul edilmektedir. Ürünün genişliği ise genelde otuz santimetre olarak tercih edilmektedir. Bunun yanında bu ürünün üzerine genelde kumlama, silim, kalibre ve mucartalama gibi işlemler yapılmaktadır. Üretimi yapılan Ankara taşı için zemin kullanımı genelde dış mekanlarda yapılıyor. Ancak bunun yanında ifade etmek isteriz ki iç mekanlarda silim gibi işlemler yapılarak ürünlerin kullanımı yapılmaktadır.

Duvar kaplama taşı; uygulamalarda zemin arasında oldukça büyük farklılıklar olduğunu ifade etmek isteriz. Öncelikle kalınlık olarak genelde iki yada üç santimetre olarak tercih edilir. Diğer taraftan ürünlerin üzerine kalibre, cila ve patinato işlemi yapılmaktadır. Ürünlerin iki çeşit uygulaması olup bunların başında çimento katkılı harç ile yapılan ve mekanik kaplama olduğunu ifade etmek isteriz. Üretimi yapılan Ankara andezit taşı için ürünlerin kullanım alanları göre genişliği kırk ve otuz santimetre arasında tercih edilmektedir.

Basamak taşı ; bu ürünün kullanımı alanında kullanımı oldukça fazladır. Bunun nedeni ise ürünlerin kaymaz yapıya sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Üretimi yapılan ürünlerin genelde üç ve üzeri kalınlığa sahip olması ve genişliği otuz ve üzeri tercih edildiğini ifade etmek isteriz. Bu ürünlerin mutlaka keskin tarafı kalmamasına dikkat edilmekte olup mutlaka pah ve profil işlemi yapılarak ürünlerin üretimi yapılmaktadır.

Harpuşta taşı; bu ürünün genişlikleri genelde olabildiğince geniş olmaktadır. Ürünlerin mutlaka pah veya profil işlemelerine tabi olduğunu ifade etmek isteriz. Bununla beraber ürünlerin damlalık uygulaması yapıldığını ifade etmekte fayda buluyoruz.  Damlalık uygulaması ile ürünlerin üzerine gelen su damlacıklarını uzaklaştırma yapma imkanına sahip oluyoruz. Bundan dolayı bizler mutlaka damlalık yapılması gerektiğini ifade ediyoruz.

Bordür taşı; bu ürün ebatları oldukça farklı olup genelde kalın ve kısa olarak tercih edilmektedir. Üretimi yapılan ürünlerin hakkında bilgiler vermek gerekirse ifade etmek isteriz ki ürünlerin blokları genelde kısa ancak yüksek olan bloklardan seçilmektedir. Bunun nedeni üretimi yapılacak Ankara andezit taşı ürünlerinin ebatlarıyla orantılı olması ve uzun olması durumunda ürünlerin kaldırılması oldukça zordur. Bizler bundan dolayı blokların tercihini bu yönde yapmaktayız. Üretimi yapılan ürünlerin mutlaka pah veya profil işlemi yapılarak bizler müşterilerimize sunmaktayız. Bu ürünlerin ebatları kalınlık olarak minimum on santimetre olurken diğer taraftan genişlikte minimum on santimetre olarak tercih edilmektedir. Daha ayrıntılı bilgiler için bizleri arayabilirsiniz.

Üretimi yapılan birçok ürün olduğunu ve bunların daha ayrıntılı bilgileri için bizleri arayabilirsiniz. Ancak ürünlerin ana başlıkları bunlar olduğunu ifade edebiliriz. Söz konusu bu ürünlerin yanında çeşme, mezar taşı ve şadırvan gibi ürün grupları yer almaktadır. Üretimi yapılan ürünlerin genelde dış mekanlarda kullanımı yapılmasının en büyük nedeni ise ürünlerin oldukça sağlam olmasıdır. Dış mekanlar oldukça zorluk koşullara sahip alanlar olarak bizlere kendini göstermektedir. Bu zorlu koşullara dayanım sağlayan hem doğal taş hem de farklı yapay beton ürünlerinin olması oldukça zor olduğunu ifade etmek isteriz. Ancak bunların aksine Ankara andezit hiçbir dış ortam koşulundan etkilenmeden görevini yerine getirmektedir.

Üretimini maden sahalarından başlayarak yaptığımız bu ürünler için ifade etmek isteriz ki çok farklı birimlere bağlı fiyat aralıkları ve değişkenlik gösteren ebatların bulunduğunu kolaylıkla ifade etmek isteriz. Üretimini yaptığımız ürünlerin birim fiyatları için hemen bizleri arayabilirsiniz.     

Ankara Taşı Avantajları

Doğal taşların kullanımı yapıldığı yapılara kazandırdığı farklı bir takım özelliklerin olduğunu ifade etmek isteriz. Bu özellikleri kısa bilgiler şeklinde bu yazımızda ele alacağız. Ancak üretimini yaptığımız bu ürün için ifade etmek isteriz ki en büyük sorun tüf taşının Ankara taşı gibi satış yapılmasıdır. İfade etmek isteriz ki tüf oldukça yumuşak ve zemin kullanımına kesinlikle uygun değildir. Ancak ne yazık ki son zamanlarda Kayseri ve Aksaray illerimizde bu ürün andezit taşı adı altında satışa sunulmaktadır. Ancak kısa sürede deforme olmakta ve üründe kayıplar meydana gelmektedir.

Üretimi yapılan ürünlerin en çok tercih edildiği alanlar dış mekanlarda olduğunu ifade etmek isteriz. Bu ürünlerin dış zemin kaplamalarında kullanımı yapılmasının en büyük nedeni ise ürünlerin oldukça darbe karşı dayanımlı olması ve kimyasal maddelerden etkilenmemesidir. Zeminlerde kullanımı yapılan ürünler mutlaka basınca karşı dayanımlı olmalı ve yıkamalarda kullanımı yapılan ürünlerden etkilenmemesi gerekmektedir. Araçların üzerine çıktığında kırılmadan performans sergilemesi oldukça büyük önem arz etmektedir.

Yine dış mekanlarda devam edersek ürünlerin özellikle kış aylarında yada ıslak olduğu durumlarda kaymaması büyük önem arz etmektedir. Islak zeminler bazı doğal taşlarda ve farklı yapı malzemelerinde kaymaya bağlı kırılmalar meydana gelmektedir. Bizler bundan dolayı özellikle dış zeminler Ankara taşı kullanımı önermekteyiz. Bunun nedeni ürünlerin kesinlikle kaymamasıdır. Bununla beraber ürünlere mucarta ve kumlama yapılarak tutucu özelliklerde eklenmektedir. Bizler bundan dolayı dış ortamlarda bu ürünün kullanımını önermekteyiz.

Ürünlerin diğer bir özelliği ise yalıtım malzemesi olarak kullanımının yapılmasını gösterebiliriz. İfade etmek isteriz ki bu ürünler ile yapılan yığma taşıyıcı sistemli binaların içerisinde yaşayarak yada ortamda bulunarak bunu çok rahat anlayabiliriz. Özellikle ilk T.B.M.M binamızı incelemeye başladığımızda ifade etmek isteriz ki yaz aylarında oldukça serin kış aylarında ise bir o kadar sıcak olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun nedeni ise ürünlerin ısı yalıtım özelliğine sahip olmasından kaynaklanmaktadır.

Bununla beraber ürünlerin duvar üstünde veya duvar kaplaması üzerinde kullanımı yapılacağında suya karşı dayanım sıklıkla istenmektedir. Bunu nedeni altında bulunan duvarı sudan korumak olduğunu söylemek isteriz. Bu noktada andezit taşı ortaya çıkmaktadır. Kullanımı yapılan bu doğal taş suyu yapısına almadığı gibi oldukça yüksek dayanım sağlamaktadır. Bizler küpeşte olacak ürünlerde damlalık ve profil uygulamaları ile ürünün üzerindeki suyu uzaklaştırdığını gözlemlemekteyiz. Bundan dolayı birçok alanda kullanımı yapılmaktadır. Özellikle duvar üstünde ve ısı yalıtımın bittiği bölgelerde kullanımı yapılmaktadır.

Uygulamalarda en sık istenen durum ürünlerin ölçülerinin alana uygun olarak imal edilmiş olmasıdır. Bu kapsamda bizler üretim yaptığımız için önceliğimiz doğru ebatlara sahip ürünlerin kullanımını yaptırmaktadır. Müşterilerin duvar kalınlığı kırk santimetre olduğu durumlarda bizler isteğine göre kırk beş veya elli santimetre sahip ürünlerin üretimini yapmaktayız. Böylece müşteri ihtiyaçları istenen ölçülerde sağlanmış olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu durumu bordür, küpeşte, basamak ve kaplama taşlarında sağladığımızı ifade etmek isteriz.

Birçok yapı avantajı sağlayan bu ürünün doğal olması ve direk doğadan ham maddesinin sağlanması oldukça sağlam olması anlamına gelmektedir. Bununla beraber ürünlerin bloklar halinde çıkarılıyor olması üretimi yapılan plakların sağlam olacağı anlamını taşımaktadır. Bloklar halinde çıkarılan ham madde üretim sırasında istenilen ebatlara sahip ürünlerin ortaya çıkması anlamını taşımaktadır. Bundan dolayı bizler andezit taşı üreticisi ve ham madde çıkarıcısı olarak avantajlı olduğumuz yanımızın olduğunu ifade etmek isteriz. Üretimi yapılan ürünlerin bundan dolayı istenen ebatlara sahip ve kaliteli bir şekilde üretim sağlamaktayız.

Daha kapsamlı bilgiler ve fabrika satışı ile minimum %50 fiyat avantajı sağlamak için hemen bizleri arayınız.